Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Blog Article

Множество безстопанствени коне бяха заснети на път за хижа в Централния Балкан.…

Пчеларството е развито главно в Северна и Североизточна България. Подотрасълът е силно зависим от замърсяването на околната среда, което води до измиране на пчелните семейства.

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Последователно възниква и необходимостта от организи­ране на големи стопанства (конезаводи), в които разплодните животни да бъдат поставяни при контролирани условия на отглеждане и развъждане. С това се слага нов етап от раз­витието на коневъдството в България, който е свързан с те­менната дейност и създаването на конезаводи и племенни стада.

Окръжните постоянни комисии като локални структури на племенната дейност играят изключително важна роля в по­добряване на качествата на местните коне и вноса на жребци и кобили от чужбина. Независимо от стихийния до известна степен характер на развъдно-подобрителната работа още по онова време развитието на държавното и частното коневъд­ство се е превърнало в държавно мероприятие, поощрявано с редица последвали първите два нови закони постановления и решения. Наследници на окръжните постоянни комисии са племенните разсадници, прераснали в племенни инспекции, а на по-късен етап - в селекционни центрове по животновъд­ство.

Заради спецификата на отглеждане са обособяват три отраслови звена, към които се групират различни типове стопанства.

Затова си има и чисто логическо обяснение. Славяните са етнос, който има уседнал начин на живот. Те са по-скоро земеделци, отколкото скотовъдци, затова нямат тази нужда да се придвижват от едно място на друго с помощта на конете.

Това е отглеждането на различни породи коне, с цел получаване на екземпляри с различна степен на интелигентност и приспособимост за изпълняване на съответни задачи (за различни спортове – конна езда, надбягвания, петобой, прескок и т.н., за повишена издръжливост при преходи с товари и др.)

Тежковозният тип коне в България през последните го­дини претърпя значителни промени както по отношение на породния състав, така и по отношение на райониране­то.

Възможности за допълнителни придобивки – В съответствие със социалната политика на фирмата и работодателя.

Програмата позволява не само теоретично запознаване с посочените проблеми, но и придобиване на практически умения. По-важните от тях са екстериорна преценка, определяне възраст и породна принадлежност, работа с ездови и впрегатни коне.

Отраслите в животновъдството се групират в зависимост от отглежданите видове (включително породи и хибриди) животни. Трябва да се отбележи, че българите, както и повечето източни народи назовават животни от един и същи вид с различни имена, в зависимост от възрастта Коневъдство и пола, като добиваните от тях ресурси носят същите имена и показват качествата на продукта.

Това е най-масово използваната порода за дисциплините на конния спорт в България.

Добрата хигиена на конюшнята насърчава благосъстоянието на всички коне във фермата. Така че редовното почистване на конюшните е от съществено значение.

Report this page